Výherci studentské fotosoutěže navštívili Brusel

Zastoupení Jihomoravského kraje při Evropské unii zorganizovalo třídenní exkurzi (13. – 15. února 2017) do Bruselu pro tři výherce fotografické soutěže „Projekty EU v Jihomoravském kraji - najdi, vyfoť, uploaduj, popiš a vyhraj exkurzi do Bruselu!“.
Úkolem bylo vyfotit projekt (spolu)financovaný z fondů EU z libovolné oblasti, který pozitivně pomohl rozvoji v Jihomoravském kraji, nahrát a popsat fotku na facebookový či instagramový profil. Cílem soutěže pro studenty středních škol v našem regionu bylo prostřednictvím sociálních sítí zvýšit povědomí o činnostech EU a jejich financování.

Výherci Barbora Baková, Lucie Streďanská a Vojtěch Sponar se v Bruselu měli možnost seznámit s fungováním Stálého zastoupení ČR při EU, navštívili sídlo Rady Evropské unie nebo Evropské komise, Parlamentarium, kancelář Zastoupení Jihomoravského kraje při EU a setkali se též s komisařkou Věrou Jourovou. A co na to řekli naši výherci? „Měli jsme možnost poznat spoustu věcí z jiné perspektivy, kam se jiný nedostane a rozhodně jsme získali spoustu zkušeností, jak vlastně celá Evropská unie funguje.“

foto JMKfoto JMKfoto JMK