Arnošt Goldflam přivezl do Bruselu českým dětem své pohádky

Na čtyři dny zavítal do Bruselu Arnošt Goldflam, aby české děti potěšil a přečetl jim něco málo ze svých pohádek. Tuto událost zorganizovalo Zastoupení Jihomoravského kraje při Evropské unii a setkalo se s nadšením a hojnou účastí.

V sobotu i v neděli (11. a 12. února) se známý brněnský herec a spisovatel věnoval dětem z České školy bez hranic. Podíval se s nimi na známou pohádku Lotrando a Zubejda, ve které ho děti poznaly v roli potulného obchodníka s bižuterií, Lustiga. Poté jim přečetl úryvky ze svých pohádek, tedy z knihy Tatínek není k zahození, Standa a dům hrůzy a O nepotřebných věcech a lidech. Samy děti se na chvilku vžily do role spisovatele, zkusily si vymyslet své vlastní pohádky a následně si je společně přečetli. V neděli se herec také setkal s velvyslancem ČR při Belgickém království Jaroslavem Kurfürstem.

Arnošt Goldflam navštívil v pondělí a v úterý (13. a 14. února) také českou sekci Evropské školy, kde byl podobný program jako v České škole bez hranic. V pondělí navíc proběhlo jeho autorské čtení v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU, možnost setkat se s českým spisovatelem měla i široká veřejnost. Čtení se zúčastnilo 120 hostů včetně velvyslance České republiky při NATO, Jiřího Šedivého, Petra Blížkovského z Rady Evropské unie a dalších významných hostů. Celá pondělní akce se uskutečnila pod záštitou Zastoupení Jihomoravského kraje při Evropské unii, Českého centra a Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii.

foto JMKfoto JMKfoto JMK