Hejtman ve Vídni předal ceny vítězům vědomostní soutěže TschechischQuiz

Ve středu 15. února proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 2. ročníku vědomostní soutěže TschechischQuiz 2016/2017 na Velvyslanectví České republiky v Rakousku, kterého se zúčastnili zástupci Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Jelikož byl o první ročník nečekaně velký zájem z řad rakouských škol, který v letošním druhém ročníku ještě stoupl, otevřely se dvě soutěžní kategorie. Celkem se přihlásilo více než 150 žáků. Vítězný tým jako hlavní cenu získal čtyřdenní návštěvu v Jihomoravském kraji, konkrétně v partnerské škole ZŠ Kunštát.

Soutěž TschechischQuiz je založena na studiu českého jazyka, jehož obliba v Dolním Rakousku rok od roku roste. První kategorie je zaměřena na přeshraniční architekturu, druhá na společnou česko-rakouskou historii. Jihomoravský kraj přispěl finančně na dárky pro každého účastníka na památku letošního ročníku soutěže, dále podpořil ZŠ Kunštát částkou 50 000 korun, aby se mohl zorganizovat výlet s programem pro vítězné družstvo.

Hlavním organizátorem soutěže je Velvyslanectví České republiky ve Vídni ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Jihočeským krajem pod záštitou hejtmanů obou krajů a s podporou dolnorakouské zemské školské rady a vídeňské školské rady.
foto JMKfoto JMKfoto JMK