Jižní Morava uspěla v anketě Kraj mého srdce

Výrazným úspěchem skončila pro Jihomoravský kraj letošní anketa Kraj mého srdce, jejíž výsledky byly dnes (16. února 2017) vyhlášeny v rámci veletrhu Holiday World v Praze. V absolutním pořadí skončil Jihomoravský kraj druhý za vítězným Jihočeským krajem. Ocenění převzal vedoucí odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu JMK Ivo Minařík 

V kategorii Folklor a tradice získal Jihomoravský kraj absolutně nejlepší výsledek (24,3 % hlasujících). Kromě toho se Jihomoravský kraj umístil na druhém místě v kategoriích Letní dovolená, Pěší turistika a Cykloturistika a na třetím místě v kategorii Výlety s dětmi.

Tradičním pořadatelem ankety Kraj mého srdce je redakce KAM po Česku, která ve spolupráci s veletržní správou INCHEBA EXPO PRAHA a pod záštitou Asociace krajů České republiky uspořádala již pátý ročník. Cílem ankety je zmapovat preference obyvatel České republiky v oblasti volnočasových aktivit. Jedinci se zájmem o cestování zde mají možnost prostřednictvím ankety přidělit své preferenční hlasy krajům ČR v celkem deseti kategoriích.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 166 kB), výsledky ZDE (pdf, 194 kB).