Kraj bude i nadále trvat na řešení problémů prostřednictvím mediátora

Na adresu hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka bylo dnes (14. 2. 2017) doručeno prohlášení zaměstnanců ZZS JMK v tomto znění:

„V návaznosti na události posledních měsíců a vyhlášení stávkové pohotovosti Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR na podporu dvou ze tří odborových organizací ZZS JMK chceme jako řadoví zaměstnanci jihomoravské záchranky svými podpisy pod tímto prohlášením vyjádřit znechucení a zásadní nesouhlas s jednáním odborů. Odmítáme už dále mlčením přecházet způsob, jakým odboráři prezentují situaci v ZZS JMK a očerňují tak práci stovek lékařů, záchranářů, operátorů, řidičů a dalších zaměstnanců. Po zhlédnutí tiskové konference z 8. února 2017 jsme se rozhodli, že vydáním tohoto stanoviska dáme veřejnosti jasně najevo: Jihomoravská záchranka funguje a je dostatečně vybavena a připravena plnit svoji základní funkci – zachraňovat lidské životy.“
Prohlášení podepsalo 216 osob.

Vedení kraje bere toto prohlášení na vědomí, považuje ho za další důkaz, že situace na ZZS JMK není jednoznačná a nadále trvá na mediaci. Hejtman se příští týden sejde s vedoucími dvou odborových organizací ZZS JMK.