DNY ITALSKÉHO DESIGNU

Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie v Brně bude po čtyři dny (2. až 5. března 2017) hostit událost, která vás prostřednictvím výstavy, workshopů, designového obchodu a přednášek vtáhne do centra současného italského designu, reprezentovaného novou generací inovativních italských tvůrců.

Návštěvníci se budou moci během akce naučit a vyzkoušet několik designérských postupů - od návrhu nábytku, módy, ilustrace, až po nové oblasti jako jsou interaktivní design a sociální média.

Hlavním tématem akce je role designérů v dnešní společnosti a ukázka, jak lokální propojení mezi designéry, výrobci, mladými podnikateli, umělci, firmami, akademiky a leadery může přinést řešení a přínos pro globální výzvy přesahující region.

Tato akce vyzdvihne a poukáže na povahu a charakter designéru a kreativců, a jejich postavení vůči neustálé proměně prostředí, ve kterém se pohybují, a nutnost na tyto společenské změny reagovat a vytvářet nové role a profese.

Využíváním, prověřováním a novým uspořádáváním kulturních tradic a lokálních příběhů prostřednictvím své práce mohou být designéři neuvěřitelnou silou, která otevírá cestu k novým možnostem. Tak se pojďme podívat, „co všechno design zmůže“.

Akci pořádá Italské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně, brněnským architektonickým studiem KOGAA, pod záštitou primátora města Brna Ing. Petra Vokřála, ve spolupráci s Jihomoravským krajem, TIC, p.o. a firmou Nová Mosilana, a.s.

Program akce:

Čtvrtek 2. března
11:00

Tisková konference s italským velvyslancem v ČR Aldem Amatim, ředitelem Moravské galerie v Brně Janem Pressem, hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem, náměstkem primátora statutárního města Brna Jaroslavem Kacerem, vedoucí městského marketingu Marií Zezůlkovou a kurátorkou Alexandrou Georgescu.
19:30
Oficiální zahájení akce.

Pátek 3. března
10:00 - 14:00
Studentské a designérské workshopy vedené pozvanými designéry.
Varianty workshopů: ilustrace, produkt a interaktivní design/sociální média.
16:00 - 19:00
Série přednášek a diskuzí návrhářů a prezentace výsledků workshopů.

Sobota 4. března
13:00 - 16:00
Workshop na téma móda

Neděle 5. března
Po celý den výstava a prezentace výsledků workshopů.

 

Další podrobnosti ZDE (pdf, 3 MB)
foto JMK