Delegace kraje jedná o rozvoji spolupráce s litevskými regiony

Delegace Jihomoravského kraje vedená radním Petrem Hýblerem absolvuje v těchto chvílích čtyřdenní (30. ledna až 2. února 2017) pracovní návštěvu Litevské republiky. V Kaunasu a Vilniusu jedná o podrobnostech budoucí spolupráce litevských regionů s jižní Moravou.

Mezi ústředními tématy jednání nechybí spolupráce v oblasti cestovního ruchu či rozvoje inovací. V úvodu návštěvy zavítala jihomoravská delegace ve Vilniusu do národního parlamentu, kde se setkala s litevskými poslanci. Další den patřil v Kaunasu návštěvě zdejší volné ekonomické zóny a nejinovativnější litevské společnosti v oblasti high-tech Elinta. Představitelé kraje v úterý jednali také s vedením Kaunasu a zdejšího regionu, a také se zástupci nově ustanoveného investičního a turistického centra KaunasIN. Středa bude patřit návštěvě farmy a venkovského turistického objektu v distriktu Prienai a setkání s vedením města Birštonas.

S litevskými regiony má Jihomoravský kraj navázánu spolupráci už od roku 2004, region Kaunas se také zúčastňuje veletrhu turistických možností v regionech Regiontour.

foto JMKfoto JMKfoto JMK