Zážitková prezentace oborů nabízených středními školami Jihomoravského kraje

Máte doma bezradného deváťáka, který neví, na jakou střední školu se přihlásit? Chcete si obory nabízené středními školami v Jihomoravském kraji zkusit na vlastní kůži? Přijďte si poslechnout, jak na svá léta strávená ve školní lavici Střední průmyslové školy Brno, Purkyňova vzpomíná fotbalista Petr Švancara. Od pátku 27. ledna do neděle 29. ledna 2017 v brněnské Olympii. O podrobnostech třídenní prezentace informovala na tiskové konferenci po jednání RJMK radní Jana Pejchalová. 

Čeká na Vás celkem 33 škol, které do Olympie přivezou nejen informace o nabízených oborech, ale také zážitkový program pro děti i dospělé. Mezi největší lákadla patří souboje robotů, ukázky 3D tisku, grafiky, pletení košíků nebo ochutnávka báječných cupcaků. Na stáncích jednotlivých škol se potkáte nejen s učiteli, ale i se současnými žáky – právě od nich získáte nejlepší informace o tom, jak vypadá každodenní studium nebo jaké mimoškolní aktivity, praxe a stáže škola nabízí.

Chybět nebude ani doprovodný program, o který se postarají studenti prezentujících středních škol, VIDA! science centrum a Středisko volného času Lužánky. Těšit se můžete na taneční a hudební vystoupení, květinovou show, přípravu míchaných nápojů, čajový dýchánek, ukázky poskytnutí první pomoci nebo seznámení s oborem puškař. Nejen zájemcům o chemii doporučujeme vystoupení Střední průmyslové školy chemické Brno: Chemie, aneb Kdy to bouchne? Můžeme prozradit, že kvůli bohatým kouřovým efektům jsme při loňském ročníku prezentace středních škol v Olympii málem spustili požární alarm. Stálo to ale za to.

Zvládne hejtman virtuální svařování? Umí radní pro školství nazdobit perníčky? A zvládnou páni náměstkové srdeční masáž? Dozvíte se na slavnostním zahájení v pátek 27.1.2017 v 11:00, kterého se zúčastní také hejtman JMK Bohumil Šimek, náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický a další členové vedení JMK, kteří si osobně vyzkouší interaktivní prezentace jednotlivých škol.

Podrobný program prezentace (doc, 77 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMK