Veletrh Regiontour 2017 zahájen

V prostorách brněnských veletrhů proběhlo dnes (čtvrtek 19.1.) dopoledne slavnostní zahájení tradičního veletrhu turistických možností v regionech Regiontour 2017, kterého se spolu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou, primátorem města Brna Petrem Vokřálem zúčastnil také hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Po oficiálním symbolickém přestřižení pásky celého veletrhu následovala návštěva expozice Jižní Morava, kde hejtman přivítal hosty moravským vínem. „Na brněnském výstavišti i na veletrhu Regiontour jsem byl v minulosti nespočetněkrát, ale dnes poprvé v roli hejtmana. Náš kraj zde prezentuje svoji bohatou turistickou nabídku a prostor již tradičně mají i zahraniční partneři našeho regionu. Veletrh je také o setkávání, výměně zkušeností a nových nápadech. Jsem přesvědčen o tom, že lidem, které do našeho kraje zveme, máme co nabídnout a naší snahou bude i nadále cestovní ruch maximálně podporovat,“ řekl Bohumil Šimek v souvislosti s otevřením expozice Jižní Morava. Celé dopoledne hejtman Šimek věnoval návštěvám jednotlivých expozic našeho regionu, kde se setkal se starosty a dalšími představiteli měst a organizací působících v cestovním ruchu. Jihomoravský kraj prezentuje svoji turistickou nabídku pro zahraniční i domácí návštěvníky v expozici (pavilon P, stánek číslo 050), kde kromě ucelené nabídky turistických možností dostali prostor pro prezentaci i jeho zahraniční partneři. Letos pozvání na veletrh přijali zástupci Trenčínského samosprávného kraje, Dolního Rakouska, Lodžského vojvodství, Leningradské oblasti, Zadarské župy, Bjelovarsko-bilogorské župy, Regionu Kaunas, Šumadijského okruhu a provincie Guangdong z Čínské lidové republiky.

Hlavním cílem prezentace Jihomoravského kraje je ucelená turistická nabídka v jediné expozici. To znamená, že je zde soustředěna jak nabídka tematická (jako cykloturistika, vinařství, lázeňství, Baťův kanál, galerie a muzea a vědecko-zábavní centrum VIDA!), tak regionální, tj. z turistických oblastí: Brno a okolí, Moravský kras a okolí, Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-valtický areál a Slovácko. Turistické produkty představuje Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava.

foto JMKfoto JMKfoto JMK