Podnikatelem roku se na jihu Moravy stal Martin Trtílek

Vítězem jihomoravského kola soutěže EY Podnikatel roku 2016 se stal ředitel a majitel společnosti PSI (Photon Systems Instruments) Martin Trtílek. Cenu za něj převzal v úterý 17. ledna 2017 z rukou hejtmana Bohumila Šimka v prostorách brněnského sídla krajského úřadu zástupce firmy Zdeněk Uhlíř.

Společnost PSI se zaměřuje na výrobu a vývoj měřících zařízení určených na výzkum rostlin, řas a sinic. Během 20 let existence firma vyvinula několik unikátních zařízení, která byla následně zařazena do sériové výroby. Vyrábí přístroje pro výzkumná pracoviště prestižních světových univerzit i pro drobné zemědělce. Jedná se o zařízení na výzkum fotosyntézy, biopaliv či vývoj nových léčiv z řas a sinic nebo například na měření obsahu cukru a antioxidantů ve víně.

Jak konstatoval hejtman Bohumil Šimek, úspěšný rozvoj podnikání je základem prosperity každého regionu. „Tento fakt si velmi dobře uvědomuje také Jihomoravský kraj, a proto spolupracuje se všemi subjekty zastupujícími ekonomickou sféru a podle svých možností je podporuje. Soutěž Podnikatel roku Jihomoravského kraje patří k akcím, které umožní prezentovat široké veřejnosti pozitivní vliv úspěšných podnikatelů na vývoj a prosperitu jižní Moravy,“ uvedl hejtman Šimek.

V Jihomoravském kraji byl regionální vítěz vyhlášen již podvanácté, v loňském roce zvítězil Viktor Růžička ze společnosti BioVendor-Laboratorní medicína a.s.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 124 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMK