Příběh vily Stiassni pokračuje

V pátek 16. prosince 2016 se v Brně uskutečnilo pracovní jednání spolku Přátelé vily Stiassni. Setkání se v prostorách této funkcionalistické památky, která je též známá jako "vládní vila", za Jihomoravský kraj zúčastnil radní Tomáš Soukal.

Při své první návštěvě tohoto památkového objektu po svém zvolení do rady kraje se Tomáš Soukal zajímal o dosavadní aktivity spolku a jeho program pro rok 2017. Radní Soukal též ocenil spolupráci členů spolku s Židovskou obcí Brno v rámci badatelských záměrů, které přispívají k publicitě obnovené památky prostřednictvím projektu brněnského vilového kvarteta. V závěru návštěvy byl radní přítomen i mediální prezentaci nečekaného nálezu fotografie portrétu dcery původních majitelů vily, který bude spolkem představen veřejnosti během lednového veletrhu Regiontour 2017 v Brně.

Vila Stiassni v Brně se otevřela návštěvníkům po rozsáhlé obnově na konci roku 2014 a patří tak mezi nejmladší objekty spravované Národním památkovým ústavem. Vila byla postavena podle návrhu Ernsta Wiesnera, dokončena byla v roce 1929.

Foto: Nikol Muselíková

foto JMKfoto JMK