Studenti fotografovali úspěšné projekty financované EU

Zastoupení Jihomoravského kraje při EU ve spolupráci s odborem školství krajského úřadu zorganizovalo v průběhu října a listopadu (18. 10. – 14. 11.) fotografickou soutěž pro studenty středních škol. Trojici vítězů soutěže přijal ve čtvrtek 15. prosince 2016 v prostorách brněnského sídla krajského úřadu hejtman Bohumil Šimek spolu s radní Janou Pejchalovou.

Účastníci soutěže s názvem „Projekty EU v Jihomoravském kraji“ měli za úkol vyfotografovat úspěšný projekt financovaný či spolufinancovaný z fondů EU z libovolné oblasti, fotku pak nahrát na stránku na Facebooku (stránka Representation of the South Moravian Region to the EU) a nebo Instagramu (south_moravian_region) a popsat v anglickém jazyce, čím je projekt oslovil, jak v regionu pomáhá, co je díky projektu lepší.

Trojici výherců (Barboru Bakovou, Lucii Streďanskou a Vojtěcha Sponara), kteří zabodovali na základě největšího počtu hlasů na sociálních sítích a také rozhodnutím odborné poroty, čeká třídenní exkurze do Bruselu, kde mimo jiné navštíví Evropský parlament nebo Stálé zastoupení České republiky při EU.

foto JMKfoto JMKfoto JMK