V Semilassu ocenili handicapované sportovce

V brněnském sálu Semilasso se ve středu 14. prosince 2016 uskutečnil 23. ročník vyhlášení nejlepších sportovců České federace Spastic Handicap (ČFSH). Nejlepším handicapovaným sportovcům sdruženým v této federaci poblahopřál za Jihomoravský kraj náměstek hejtmana Marek Šlapal.

Za výkony či výsledky práce v končícím roce 2016 byli oceněni nejlepší sportovci, trenéři či cvičitelé v celkem sedmi kategoriích: Atletická liga (nejlepší TJ/SK), Nejlepší sportovci TJ/SK do 23 let, Cvičitel roku, Trenér roku, Síň slávy, Cena Amicissimus a Nejlepší sportovci ČFSH.

Česká federace Spastic Handicap vznikla v roce 1992. Federace je členem mezinárodní organizace CP-ISRA (Mezinárodní asociace pro sport a rekreaci osob s dětskou mozkovou obrnou), jako jediný zástupce pro Českou republiku. Tato mezinárodní organizace je jedním ze zakládajících členů IPC (Mezinárodní paralympijský výbor). Prostřednictvím svého zástupce je také členem Českého paralympijského výboru. Její členská základna v současnosti čítá cca 4700 členů.

Podrobnosti o akci a činnosti České federace Spastic Handicap naleznete zde: www.spastic.cz

foto JMKfoto JMKfoto JMK