Před brněnským nádražím začal průběžný intenzivní úklid

Začátkem prosince byl zahájen intenzivnější úklid prostor před brněnským hlavním nádražím, ulic Nádražní a Benešova. Intenzivní čištění podle nové koncepce probíhá 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, bez rozlišení na dny pracovní, sváteční a roční období, ručně i strojově, horkou vodou i párou.

Iniciátory řešení dlouhodobě neuspokojivého stavu tohoto veřejného prostranství jsou město Brno společně s městskou policií, městskou částí Brno-střed a dalšími institucemi. Po týdnu od zahájení úklidu se ve středu 7. prosince 2016 na hlavním nádraží konalo krátké setkání představitelů těchto institucí. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, který stál u zrodu této iniciativy společně s primátorem města Brna Petrem Vokřálem, se také tohoto setkání zúčastnil a byl stavem po týdnu fungování nových opatření mile překvapen.

V koncepci úklidu jsou připraveny další kroky ke komfortnosti přednádražního prostoru. Je to například chystaná obměna laviček, které jsou navrženy v provedení tzv. „antivandal“ z trvanlivého materiálu (kovové), umožňujícího snadný a častý úklid nebo vybudování a provoz veřejných toalet v domě na Nádražní 4. „Vlakové nádraží využívají tisíce lidí nejen z jižní Moravy a je dobře, že se bude postupně kultivovat místo, které je jednou ze vstupních bran do města,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK