Hejtman předal Cenu Jihomoravského kraje Čestmíru Komárkovi

Hejtman Bohumil Šimek v pátek 2. prosince 2016 předal Cenu Jihomoravského kraje za přínos v oblasti folkloru Čestmíru Komárkovi, který se z rodinných důvodů nemohl zúčastnit slavnostního večera dne 12. listopadu 2016 na zámku ve Slavkově u Brna.

Čestmír Komárek se v roce 1976 stal amatérským vedoucím souboru Jánošík Brno, který byl v roce 1992 přejmenován na VUS Ondráš Brno a stal se poloprofesionálním uměleckým tělesem. V dnešní době je vedoucím jeho uměleckého úseku. Po celou dobu svého působení v souboru se svým kolektivem zajistil a zajišťuje vystoupení při různých slavnostních příležitostech. V roce 1993 založil společně se svými folklorními přáteli nadaci, která v dnešní době nese název Folklorní sdružení Jánošík Brno. Od počátku působení je valnou hromadou voleným předsedou, v dnešní době ředitelem. V současné době připravuje již 19. ročník letních folklorních večerů pod názvem F scéna a zároveň rozjíždí nový projekt tzv. „Ondrášovu valašku“ v Rožnově pod Radhoštěm.
Cena Jihomoravského kraje je ocenění, kterým Zastupitelstvo Jihomoravského kraje oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj Jihomoravského kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na území kraje narodily, žijí nebo jsou s ním spojeny svým působením, jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje v určité oblasti Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu, a které svými morálními kvalitami můžou být příkladem. Je to nejvyšší vyznamenání, které kraj může udělit.