O situaci v ZZS JMK jednalo vedení kraje se zástupci odborářů

Situací ve Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje (ZZS JMK) se ve čtvrtek 1. prosince 2016 zabývali hejtman Bohumil Šimek, jeho náměstkyně Taťána Malá a radní Igor Chlup při jednání se zástupci odborů v čele s předsedkyní Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníkovou. Schůzky se kvůli nemoci nezúčastnil ředitel ZZS JMK Milan Klusák.

„Seznámili jsme se s argumenty odborářů a budeme se situací na jihomoravské záchrance dále zabývat. Vzhledem k tomu, že to byla první schůzka s novým vedením kraje, dohodli jsme se, že se v průběhu měsíce ledna sejdeme znovu. Pro občany jižní Moravy je důležité, že zdraví obyvatel není ohroženo a záchranná služba funguje. Naší prioritou je, aby to tak bylo i do budoucna,“ řekl hejtman Bohumil Šimek. Hejtman zároveň přislíbil vstřícný krok a to poskytnout odborářům výsledky kontroly v této příspěvkové organizaci kraje, o které si požádali.

„Dohodli jsme se na tom, že radní Igor Chlup se sejde se zaměstnanci záchranky. Myslím si, že to bude dobrý podklad pro další kroky. Seznámíme se s výsledky kontroly, připravíme si vlastní argumenty. Doufám, že se nějakým způsobem domluvíme, protože domluva je vždycky lepší. Předpokládám, že dojde k vyhodnocení všech věcí, na které odbory dlouhodobě poukazují,“ uvedla Dagmar Žitníková po jednání. Jak dodala, stávková pohotovost záchranářů stále trvá.