Hejtman se v Brně sešel s českým velvyslancem v Rakousku

O možnostech prohloubení spolupráce mezi Rakouskem a Jihomoravským krajem jednali ve čtvrtek 1. prosince 2016 v brněnském sídle krajského úřadu hejtman Bohumil Šimek a český velvyslanec ČR ve Vídni Jan Sechter.

Hejtman Šimek informoval velvyslance o výsledcích středečního jednání politické rady středoevropského regionu centrope v Brně. Vyslovil se také pro větší propagaci Jihomoravského kraje v sousedním Rakousku – především s akcentem na cestovní ruch (např. lepší napojení cyklostezek v obou zemích) a dopravu. V této souvislosti Bohumil Šimek a Jan Sechter zdůraznili potřebu vyřešení dostavby dálnice Brno-Vídeň. Mezi dalšími tématy jednání nechybělo fungování školy Komenského ve Vídni nebo organizace soutěže TschechischQuiz. Slavnostní vyhlášení 2. ročníku této znalostní soutěže pro rakouské studenty se uskuteční právě na našem velvyslanectví ve Vídni v únoru příštího roku.

Buhumil Šimek hovořil s Janem Sechterem také o potřebě větší propagace německého jazyka u nás a češtiny v Rakousku, oba též zdůraznili potřebu větší podpory rakouských investic na jihu Moravy.

foto JMKfoto JMKfoto JMK