Kariérové poradenství pro žáky na Veletrhu středních škol

Na Veletrhu středních škol a dalšího vzdělávání, který se uskutečnil ve dnech 25. a 26. listopadu 2016 na brněnském výstavišti, byl mezi žáky a jejich rodiči velký zájem o konzultace s kariérovými poradci z Centra vzdělávání všem (CVV). Tuto bezplatnou službu, kterou CVV nově nabízí již od 14 let věku, využilo přímo na místě 70 zájemců. Další se objednávají na osobní konzultaci v Brně nebo na pobočkách v Boskovicích, Hodoníně či Znojmě. Odborní konzultanti CVV v rámci doprovodného programu veletrhu také přispěli užitečnými radami a tipy přímo k tématu Jak si vybrat střední školu.

„Již tři roky úspěšně fungující službu kariérového poradenství pro občany Jihomoravského kraje jsme od letošního podzimu rozšířili na věkovou skupinu 14+. Aktuálně se tak i žáci, sami nebo se svými rodiči, mohou obrátit na odborníky, kteří jim pomohou s ujasněním plánů, výběrem školy i orientací na pracovním trhu,“ uvedla vedoucí Centra vzdělávání všem Hana Rozprýmová.

Kromě individuální pomoci s profesním rozvojem podporuje Centrum vzdělávání všem kariérové poradenství přímo na základních a středních školách. Spravuje on-line databázi dalšího vzdělávání na jižní Moravě a v oblasti dalšího vzdělávání a profesního rozvoje poskytuje internetové poradenství. Další informace naleznete na webu www.vzdelavanivsem.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMK