Czech Fashion and Design Weekend s účastí šesti jihomoravských zástupců

O víkendu 25. – 27. listopadu uspořádalo Zastoupení Jihomoravského kraje a Plzeňského kraje v Bruselu společně s Českým centrem již pátý ročník módního festivalu Czech Fashion and Design Weekend.

Jako v předchozích ročnících se milovníci módy, doplňků, šperků a designérských výrobků mohli těšit na originální českou autorskou tvorbu. Z Jihomoravského kraje se na prodejní akci prezentovalo šest subjektů.

Značka Naše věci přijela představit módní kusy z vlastních látek, které jsou charakteristické neobvyklými a výraznými vzory a potěší všechny příznivce originální módy. Originalitou se může pyšnit také projekt NosimEm se svými taškami, batohy a botami zdobenými motivy dle přání zákazníku od superhrdinů po Malého Prince. Značka HUHŮ přivezla autorské motivy nejen na grafických listech, ale i šatech či špercích. Trika z Kyjova potěšila svými tradičními motivy, které do Bruselu přiváží ten pravý moravský folklor. K vidění a koupi byly romantické modely z ateliéru VERCHIA, u nichž je typickým znakem elegantní krajka, jež dotváří celkovou lehkost a jednoduchost každého modelu. Kromě toho Czech Fashion and Design Weekend představil kolekce šperků geometrických tvarů Karly Olšákové, které jsou vyráběny ze dřeva, kaučuku či betonu s důrazem na konceptuální tvar finálního produktu.
foto JMKfoto JMKfoto JMK