Na Science Cafe v Bruselu se představil CEITEC

Úterý 22. listopadu se v Bruselu neslo ve znamení přibližování současné vědy širší veřejnosti. Zastoupení Jihomoravského kraje společně s Českou styčnou kanceláří pro výzkum, vývoj a inovace, Českým centrem v Bruselu a Zastoupením Plzeňského kraje uspořádalo již čtvrté Science café.

Akce se uskutečnila v Plzeňském domě v Bruselu, kde sídlí i Zastoupení Jihomoravského kraje, a zúčastnilo se jí na několik desítek hostů, kteří si přišli v příjemné atmosféře vyslechnout vyprávění uznávané irské vědkyně Mary O’Connell, jež v současné době působí na pozici ERA Chair výzkumné skupiny RNA a imunity Středoevropského technologického institutu CEITEC – Masarykova univerzita. Mary O’Connell vyprávěla zúčastněným hostům nejen o svém výzkumu lidské imunity na CEITECu, ale také o svých předchozích studijních, pracovních i životních zkušenostech. Ke konci svého povídání se svěřila, že se jí na jižní Moravě velmi líbí a vyzdvihla dále jak turistickou atraktivitu kraje, tak zázemí pro vědeckou práci, které jí region a Masarykova univerzita nabízejí.
Po diskusi, do které se mohli se svými otázkami a komentáři zapojit všichni zúčastnění, si mohla společnost vychutnat připravené pohoštění včetně několika druhů vína z jižní Moravy, která byla během večera prezentována spolu s turistickými cíli a příležitostmi v našem kraji.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK