Krajský úřad hostí výstavu dětských výtvarných prací Čarovné barvy země

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu se v pondělí 21. listopadu 2016 uskutečnila vernisáž výstavy výtvarných prací dětí, žáků a studentů vzniklých v rámci VI. ročníku soutěže Čarovné barvy země.

Čarovné barvy země jsou malířskou akcí, která se stala již tradiční soutěží pro děti, žáky mateřských, základních a středních škol nejen z území Jihomoravského kraje. Od roku 2011, kdy se uskutečnil její jubilejní první ročník pod tímto názvem, každoročně vybízí kolektivy mladých umělců k netradiční výtvarné tvorbě. Vyhlašovatelem soutěže je Jihomoravský kraj a hlavním organizátorem jím zřizované Masarykovo muzeum v Hodoníně, příspěvková organizace, pobočka Slovanské hradiště v Mikulčicích. Hlavní myšlenkou soutěže, která zároveň utváří její jedinečnost, spočívá ve využívání nezvyklých malířských technik a materiálů při výtvarné tvorbě. Soutěžní malířská díla jsou zhotovována speciální technikou nanášení pigmentovaných přírodních materiálů, zejména jílů, hlíny a dalších přírodnin s vyloučením jakýchkoli syntetických pojiv a barviv.

Výstava dětských výtvarných děl je v prostorách krajského úřadu (ve foyer před odborem zdravotnictví) k vidění do 3. ledna 2017.

Podrobnosti o soutěži a všech jejích ročnících naleznou zájemci zde:  http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=213469&TypeID=2 .

foto JMKfoto JMKfoto JMK