Jihomoravští policisté získali speciální automobil pro kontrolu nákladních aut

Speciální vozidlo pro kontrolu nákladních aut převzal v Brně krajský policejní ředitel Leoš Tržil ve čtvrtek 10. listopadu 2016 z rukou náměstka hejtmana Romana Hanáka.

„Jsem moc rád, že Jihomoravský kraj mohl podpořit tento projekt. S krajským ředitelstvím policie spolupracujeme dlouhodobě, věřím, že tato spolupráce bude pokračovat i nadále. Nás trápí dlouhodobě přetěžované kamiony na našich komunikacích, vynakládáme nemalé finanční prostředky do těchto komunikací. Čísla mluví jasně – nákladních vozů přibývá a budu moc rád, když policie bude moci využít toto nové vozidlo a zintenzivní kontroly,“ uvedl náměstek Roman Hanák.

Vozidlo v hodnotě 5 milionů korun bylo pořízeno za finanční prostředky kraje. „Je dnes nejmodernějším z hlediska uspořádání, vybavením i technologiemi. Toto vozidlo rozšiřuje škálu možností technických prostředků, které máme k dispozici – na čtyřech kontrolních stanovištích na jižní Moravě jsme schopni kontrolovat nákladní dopravu. Dáváme tak signál, že chceme mít silnice bezpečné,“ zdůraznil krajský policejní ředitel Leoš Tržil.

Další informace: http://www.policie.cz/clanek/jihomoravsti-policiste-ziskaji-noveho-pomocnika.aspx .
foto JMKfoto JMKfoto JMK