Jihomoravský kraj se představil na veletrhu SPORT Life 2016

Jihomoravský kraj se po roce opět představil na mezinárodním sportovním veletrhu SPORT Life 2016 v areálu brněnského výstaviště. Slavnostní otevření expozice kraje proběhlo v pátek 4. listopadu 2016 za účasti náměstka hejtmana Stanislava Juránka a sportovních legend jižní Moravy.

Během tří dnů – od pátku 4. listopadu do neděle 6. listopadu 2016 – se v expozici kraje na ploše pavilonu V hlavně sportovalo. Vystřídalo se zde několik set účinkujících a hostů ze spolupracujících subjektů a partnerských organizací. Na ploše byly k dispozici badmintonové kurty, florbalové hřiště, veslařské trenažery, stoly pro stolní tenis, tatami pro úpolové sporty a taneční či další dovednostní disciplíny.

Doprovodný program byl koncipován pro návštěvníky všeho věku - od těch nejmenších, žáků a studentů základních, středních i vysokých škol, rodičů s dětmi až po seniory. Na své si přišli vyznavači zdravého životního stylu, pro které je sport zábava, relax a rekreace, sportovci věnující se sportu na výkonnostní až vrcholové úrovni, představilo se řada sportovních legend i sportovních reprezentantů ČR. Návštěvníci se dozvěděli podrobnosti o projektu soutěže Sportovec Jihomoravského kraje, charitativní projekt Na kole dětem představil Josef Zimovčák, nechyběla ani cykloturistika. Svůj prostor zde mělo také představení sportovních možností pro osoby s handicapem. Prezentace proběhly formou exhibicí, workshopů, rozhovorů a to tak, aby si návštěvníci mohli co nejvíce aktivit vyzkoušet, nebo si o nich odnést co největší množství informací. V průběhu veletrhu se uskutečnila celá řada interaktivních pozvání na mezinárodní sportovní akce, které v nejbližších měsících proběhnou v městě Brně a v Jihomoravském kraji. Půjde především o nadcházející Olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční v červnu příštího roku právě v jihomoravské metropoli.

Více informací o veletrhu najdete na http://www.bvv.cz/sport-life/   .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK