Letovická nemocnice otevřela nově zrekonstruované prostory

Nově vybudované prostory pro pacienty i zázemí pro personál Nemocnice Milosrdných bratří v Letovicích byly v úterý 4. října 2016 slavnostně otevřeny za účasti hejtman Michala Haška.

„Jsem moc rád, že se tato akce povedla. Investujeme nejen do nemocnic, kde se poskytuje akutní péče, ale také do letovické nemocnice, nejstarší v celém regionu. Chceme ukázat, že do budoucna kraj chce a musí více investovat také do lůžek následné péče. Přeji nemocnici, ať ty nově rekonstruované prostory dobře slouží. Určitě to není na dlouhou dobu poslední investice kraje. Naopak, musíme v takovýchto investicích pokračovat. V těchto dnech do všech krajských nemocnic přichází prvních desítky nových lůžek – z toho sem do Letovic 25, v příštím roce by to mělo být dalších zhruba 600, tak aby měli pacienti komfort odpovídající 21. století,“ uvedl hejtman.
V rámci rekonstrukce za 9,7 milionu korun vznikly v dosud nevyužívaném podkroví nemocnice pracovny lékařů a šatny sester včetně zázemí. V takto uvolněných prostorách bylo vybudováno pět nových pokojů pro pacienty. Souběžně s touto rekonstrukcí byla revitalizována zahrada, na kterou bylo umístěno sedm pískovcových soch, které vznikly v rámci mezinárodního sochařského sympozia.
Více informací o nemocnici najdete na http://www.nmbletovice.cz/  .
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK