Studenti a pedagogové z japonské Hirošimy navštívili krajský úřad

V reprezentačních prostorách brněnského sídla krajského úřadu přivítal v úterý 4. října 2016 hejtman Michal Hašek vyškovské studenty a studenty z jejich partnerské školy v japonské Hirošimě.

Hejtman Hašek při setkání představil hirošimské delegaci jižní Moravu jako kraj vědy a inovací a se studenty diskutoval o ekologických tématech nebo možnostech udržitelných zdrojů energie. Studenti a pedagogové z Hirošimské univerzitní střední školy navázali partnerské vztahy s krajem zřizovaným Gymnáziem a Střední odbornou školou zdravotnickou a ekonomickou Vyškov v roce 2009. Spolupráce obou škol vyvrcholila již několika společnými projekty především v oblasti přírodních věd.

Hirošimská univerzitní střední škola (HUHS) byla založena v březnu 1905. V roce 1945 byla zcela zničena při atomovém bombardování Hirošimy. Od roku 1978 je škola součástí hirošimské státní univerzity a je školou univerzitní. Studium je zaměřeno na přírodní vědy a na umění, zejména na tradiční japonské umění. Škola je dlouhodobě zapojena v mnoha mezinárodních projektech, z nichž nejvýznamnější je projekt Super Science High School (SSH), který od roku 2003 podporuje japonské ministerstvo školství. Od roku 2013 se i Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov pravidelně každý zapojuje do uvedeného projektu v oblasti přírodních věd.

foto JMKfoto JMKfoto JMK