Na Mezinárodním strojírenském veletrhu byl otevřen pavilon Čínské lidové republiky

V prostorách brněnského výstaviště byl v pondělí 3. října 2016 za přítomnosti hejtmana Michala Haška a ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka oficiálně otevřen pavilon Čínské lidové republiky, která je partnerskou zemí letošního 58. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Jak u příležitosti otevření čínského pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně uvedl hejtman Michal Hašek, dnešní den se zapíše do historie regionu jižní Moravy. „Čínská účast na Mezinárodním strojírenském veletrhu je skutečně historická. Jedná se o největší podobnou expozici a to nejenom v České republice. Jedná se o expozici, na kterou jsme čekali řadu let. Jsem rád, že to byla právě jižní Morava jako jeden z pilotních regionů, který před několika lety začal velmi intenzivně pracovat na nových vztazích mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou. Před čtyřmi lety by mě ani nenapadlo, že se uskuteční historické prezidentské návštěvy a rozhodně bych před těmi čtyřmi lety nesázel na to, že tu dnes bude nejlepší klima mezi oběma státy za dlouhé desítky let. Věřím, že teď na toto porozumění na politické úrovni naváže také expanze v oblasti byznysu - společné podnikání, byznys, vzájemné investice. Je symbolické, že veletrh se koná v regionu, který má hlubokou průmyslovou a zejména strojírenskou tradici. Věřím, že stejně tak, jak je jižní Morava dnes moderním regionem plným vědy, výzkumu a inovací, tak i celá Česká republika osloví čínské partnery a tento veletrh bude příležitostí pro kontakty a také budoucí byznys,“ uvedl u příležitosti otevření čínského pavilonu na strojírenském veletrhu v Brně hejtman Michal Hašek.

V případě pavilonu Čínské lidové republiky se jedná o největší účast partnerské země v historii Mezinárodního strojírenského veletrhu – představuje se zde více než 150 vystavovatelů z této země.

foto JMKfoto JMK