Svátek seniorů se konal již pošesté

Na brněnském náměstí Svobody se v neděli 2. října 2016 uskutečnily již šesté oslavy Mezinárodního dne seniorů. Celodenního svátku s bohatým kulturním programem se zúčastnili představitelé Jihomoravského kraje.

Přítomné pozdravil hejtman Michal Hašek a také jeho náměstci Roman Celý, Stanislav Juránek a Marek Šlapal. Svátek seniorů se každoročně koná v rámci projektu Jihomoravského kraje s názvem Senior Pas. Jak konstatoval hejtman Michal Hašek, tento projekt už běží šestým rokem a k dnešnímu dni už používá slevovou kartu pro obyvatele nad 55 let jen na jižní Moravě 130 tisíc obyvatel a více než 230 tisíc občanů z celé České republiky.

Na brněnském náměstí Svobody byl k dispozici stánek projektu Senior Pas, senior-kavárna, a také zdravotnické stánky, kde měli zájemci možnost nechat si změřit například tlak, nechyběly prezentace zdravotnických zařízení, připraveny byly také informace o cvičeních vhodných pro seniory apod.

V pestrém kulturním programu, který moderoval Zbyněk Loucký, vystoupil mimo jiné taneční soubor Znojemské Grácie nebo Country kapela Piknik.
foto JMKfoto JMKfoto JMK