Blanenská nemocnice má k dispozici nové parkoviště

Nové parkoviště u Nemocnice Blansko s kapacitou 138 parkovacích míst dnes (29. září 2016) otevřel hejtman Michal Hašek spolu se starostou Blanska Ivo Polákem.

Na spolufinancování stavby za více než 18 milionů korun směřovala dotace 4 milionů korun z krajského rozpočtu. „Jsem rád, že Jihomoravský kraj mohl pomoci blanenské nemocnici i v této akci. I když jsou nemocnice v okrese Blansko městské, bereme je jako přirozenou součást přirozenou součást veřejného zdravotnictví na jižní Moravě. Krajské zastupitelstvo napříč politickými stranami podpořilo spolufinancování výstavby nového parkoviště. Věřím, že bude sloužit dobře jak pacientům, tak zaměstnancům nemocnice. I do budoucna věřím, že Jihomoravský kraj a město Blansko budou dobře spolupracovat,“ řekl hejtman Michal Hašek.
„Byla zde vyslyšena dlouholetá prosba zvýšit kapacity parkovacích míst pro naše pacienty. Jsem za to moc ráda a vděčná, že se to konečně podařilo,“ uvedla ředitelka nemocnice Vladimíra Danihelková.
Blanenský starosta Ivo Polák poděkoval za podporu kraje a připomněl, že v uplynulých třech letech šlo do blanenské nemocnice celkem deset milionů korun z krajského rozpočtu.