Náměstek Celý jednal s delegací ze Středních Frank

Náměstek hejtmana Roman Celý přijal v pondělí 26. září 2016 v Brně spolu s radním Jiřím Němcem vedení Vzdělávacího zemědělského centra Triesdorf ze Středních Frank.

V průběhu setkání představitelé kraje prezentovali hostům z Triesdorfu jižní Moravu jako zemědělský region, kde se nachází více než 90 procent vinic z celé ČR. Hovořilo se též o úzké spolupráci kraje s vysokými školami - v oblasti zemědělství konkrétně s Mendelovou univerzitou v Brně. V dalším průběhu návštěvy na jihu Moravy delegace z Triesdorfu zavítá do Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici a prohlédne si také Střední vinařskou školu ve Valticích. „S odborníky ze zemědělského centra Triesdorf chceme při návštěvě naší Střední vinařské školy ve Valticích a Fakulty zahradnické v Lednici prodiskutovat možná témata vzájemné spolupráce. Nejde jen o zemědělství, ale také ochranu životního prostředí, spodních vod a krajinotvorby,“ popsal možnosti budoucí spolupráce náměstek hejtmana Roman Celý.

Vzdělávací centrum Triesdorf je na základě struktury své nabídky vzdělávání jedinečné v celém Německu. Pokrývá velký rozsah možností vzdělávání v oblasti agrárního hospodářství, potravinářského průmyslu a výživy a také zajištění ochrany životního prostředí. Více než 3400 žáků a studentů z Německa i ze zahraničí zde využívá nabídku devíti škol, dvou fakult Vysoké školy Weihenstephan Triesdorf a Vzdělávacího, výzkumného a kompetenčního centra pro testování a analýzu mléka.

foto JMKfoto JMKfoto JMK