V Hodoníně dekorovali romskou miss

Nejkrásnější romskou dívkou v českých zemích a na Slovensku se pro letošek stala Adriana Malíková ze Gbel. Nejúspěšnější dívky v soutěži Česko–Slovenská Miss Roma 2016 dekorovali v hodonínském Domě kultury v sobotu 24. září 2016.

Oceněné dívky ozdobili šerpou předseda vlády Bohuslav Sobotka, hejtman Michal Hašek a další zástupci Jihomoravského kraje – radní Václav Božek, Antonín Tesařík a Petr Selepa a také předseda Rady pro národnostní menšiny radní Jiří Janda, který byl předsedou soutěžní poroty.

Do finálové části soutěže, kterou pořádalo Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně, se probojovalo celkem deset romských krásek. Šest dívek z České republiky a čtyři Slovenky se nejprve představily porotě a divákům, poté je čekal čardáš, promenáda v plavkách a ve společenských šatech. Program doplnila různá hudební vystoupení romských hudebních těles.

Soutěž krásy Česko – Slovenská Miss Roma vznikla v roce 2001 a historicky první vítězkou se stala Gabriela Vašková z Hodonína. Soutěž o nejkrásnější romskou dívku České a Slovenské republiky, která je dlouhodobě podporována Jihomoravským krajem, se uskutečnila již po šestnácté.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK

foto JMKfoto JMKfoto JMK