Sobota v Kyjově ve znamení jubilea dobrovolných hasičů i zdejší nemocnice

Hned dvě významná výročí si připomenuli v sobotu 24. září v Kyjově – 110 let od založení sboru dobrovolných hasičů i sedmdesáté výročí kyjovské nemocnice.

Slavnostního shromáždění Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Kyjov se zúčastnil hejtman Michal Hašek, který při této příležitosti ocenil zasloužilé členy sboru a předal bronzovou pamětní medaili hejtmana Jihomoravského kraje celému SDH Kyjov. "Poděkoval jsem zdejším hasičům za jejich práci nejen v oblasti bezpečnosti, ale též spolkového života a práce s mládeží," řekl hejtman Hašek. 

V sále Městského kulturního střediska se konal společenský večer k 70. výročí Nemocnice Kyjov. Ve svém vystoupení zde hejtman Hašek ocenil práci zaměstnanců nemocnice. Připomněl, že jde o spádovou nemocnicí pro téměř dvě stě tisíc pacientů, kde pracuje více než tisíc lidí a nemocnice tak patří k největším zaměstnavatelům v okrese Hodonín. "Poděkoval jsem dnes všem bývalým i současným zaměstnancům nemocnice za jejich práci, shrnul vývoj nemocnice v uplynulých 8 letech a také plány pro léta příští. Můj dík patří i městu Kyjovu za vynikající spolupráci," uvedl Michal Hašek.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK