Vítězem Hejtmanova poháru se stala ZŠ Arménská v Brně

Brněnská základní škola v Arménské ulici a Základní škola Vyškov, Purkyňova a Základní škola Komenského ve Slavkově u Brna – to jsou vítězové letošního ročníku jihomoravského kola soutěže ve sportovní dovednosti s názvem Hejtmanův pohár. Ceny vítězům předal 22. září 2016 v brněnském sídle Jihomoravského kraje hejtman Michal Hašek.

„Chci poděkovat organizátorům soutěže, jejím účastníkům pak přeji, aby ve sportu a pohybu našli zalíbení. Uděláte totiž nejenom něco pro svoje zdraví, ale také se naučíte zásady, které uplatníte v dalším životě,“ řekl Michal Hašek, který osobně poblahopřál vítězům.

Hejtmanův pohár je soutěží pro základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí. Podstatou klání bylo zdolávání dráhy sportovních dovedností (opičí dráha). Soutěžilo se ve 14 krajích o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže, která se letos konala podruhé, je podpořit u dětí a mládeže zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

Více informací na www.hejtmanuvpohar.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMK