Návštěva premiéra Sobotky na jihu Moravy

V úterý 20. září 2016 se koná pracovní cesta předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky po Jihomoravském kraji. Hlavními tématy návštěvy premiéra jsou podpora technického vzdělávání a dopravní infrastruktura v kraji. Ve Vyškově se také zúčastní zahájení stavby ORL a neurologie.

V doprovodu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška premiér nejprve navštívil Střední školu stavebních řemesel v Brně-Bosonohách. Mimo jiné si zde prohlédl Regionální vzdělávací centrum stavebních řemesel Jihomoravského kraje, které slouží k přípravě žáků technických profesí a jeho výstavbu financovala Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod. Na krajském Ředitelství silnic a dálnic se premiér zajímal o aktuální dopravní situaci a rozvoj infrastruktury v kraji.

V Lovčicích premiér s hejtmanem společně otevřeli nově vybudovanou stavbu odkanalizování obce. Premiér Sobotka pogratuloval starostovi Lovčic Václavu Tvrdému za dokončení stavby odkanalizování obce, které zde zůstane po současnému zastupitelstvu a všech lidech, kteří se na stavbě podíleli. Ocenil spolupráci Ministerstva zemědělství, Jihomoravského kraje i samotné obce na financování této akce, která přišla na 56 milionů korun. Hejtman Hašek u příležitosti oficiálního otevření této stavby poděkoval zdejším zastupitelům za skvěle odvedenou práci při realizaci tohoto projektu, se kterým pomohl také Jihomoravský kraj. „Gratuluji k tomuto významnému projektu. Kraj dává každoročně několik desítek milionů korun na vodohospodářské projekty. Jak konstatoval pan premiér, těch 10 milionů korun, kterými zde pomohla krajská samospráva, je poměrně významný počin. Jsme připraveni takto pomáhat i nadále obcím všech okresů Jihomoravského kraje,“ uvedl hejtman Hašek, který poděkoval také za trpělivost zdejším občanům při samotné stavbě infrastruktury, která zde bude sloužit další desítky let.

Na závěr pracovní návštěvy v Jihomoravském kraji pak premiér Sobotka zavítal do nemocnice ve Vyškově, aby poklepáním na základní kámen zahájil rekonstrukci budovy ORL a neurologie.

foto JMK