Laboratoře CEITECu spustily plný provoz

Laboratoře Středoevropského technologického institutu (CEITEC) při brněnském VUT zahájily v pátek 16. září 2016 plný provoz. Oficiálního spuštění tohoto meziuniverzitního vědeckého centra se spolu s ministryní školství Kateřinou Valachovou za Jihomoravský kraj zúčastnili náměstek hejtmana Roman Celý a radní Václav Božek.

Špičkové vědecko-výzkumné centrum, které sídlí v blízkosti areálu Pod Palackého vrchem, představuje tzv. evropské centrum excelence. S výstavbou nových laboratoří se začalo před čtyřmi lety, ve zkušebním provozu pak fungují od konce loňského roku.

Středoevropský technologický institut představuje vědecké centrum, do kterého je zapojeno šest významných brněnských institucí (Masarykova univerzita, Vysoké učení technické, Mendelova univerzita, Veterinární a farmaceutická univerzita, Ústav fyziky materiálů Akademie věd ČR a Výzkumný ústav veterinárního lékařství). CEITEC VUT funguje od roku 2011 ve spolupráci se třemi fakultami brněnské techniky (Fakulta strojního inženýrství, Fakulta chemická a Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií). Z celkových sedmi výzkumných programů zaštiťuje VUT program pokročilých materiálů a program pokročilých nanotechnologií a mikrotechnologií.

Podrobné informace ke spuštění laboratoří ZDE (docx, 17,6 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMK