Kraj podpoří výstavbu Janáčkova kulturního centra. Připraveno bude 100 milionů

Memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem kultury, Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem při společném postupu při přípravě a realizaci výstavby Janáčkova kulturního centra v Brně doporučili ke schválení zastupitelstvu ve čtvrtek 15. září 2016 krajští radní.

„Krajská samospráva dlouhodobě podporuje výstavbu Janáčkova kulturního centra. Už v roce 2009 zastupitelstvo schválilo memorandum o spolupráci mezi krajem, městem Brnem a Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy. Celkové náklady se předpokládají ve výši 1,2 miliardy korun, Jihomoravský kraj se bude podílet částkou 100 milionů. Očekávám, že v nejbližších týdnech ministr kultury Daniel Herman, primátor Petr Vokřál a já podepíšeme toto memorandum, které bude znamenat jasný závazek všech subjektů na přípravě a realizaci projektu Janáčkova kulturního centra,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek s tím, že rada zapracuje spolupodíl do návrhu rozpočtu.

Jak dodal, v roce 2010 kvůli škrtům projekt na několik let „usnul“, další jednání se pak rozběhla v roce 2015. V květnu pak kraj od města Brna obdržel podklady, z nichž vyplývá:

1. stavbu Janáčkova kulturního centra bude zajišťovat společnost Brněnské komunikace, a.s.,
2. v roce 2016 by mělo proběhnout soutěžní kolo soutěže na dodavatele dokumentace pro stavební povolení a projektové dokumentace provedení stavby,
3. v roce 2017 se předpokládá zahájení stavebního řízení vč. vydání stavebního povolení a vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele stavby,
4. v roce 2018 se předpokládá zahájení stavby.

Předpokládané nároky na financování průběhu přípravy a realizace projektu ZDE (docx, 14 kB).