Z dalších 10 kilometrů krajských silnic zmizí výmoly

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje dostane ještě letos finanční injekci ve výši 35 milionů korun na opravy silnic II. a III. tříd. Na svém dnešním zasedání (15. září) to Zastupitelstvu Jihomoravského kraje doporučili krajští radní. Peníze by putovaly na deset akci v šesti okresech kraje, při kterých silničáři opraví úseky silnic od půl do téměř dvou kilometrů.

„Celkem by se tak nového povrchu dostalo více než 10 kilometrům krajských silnic, to znamená silnic II. a III. třídy. Peníze by putovaly na stavby z Programu výstavby SÚS JMK a dále akce, kde byla po vybudování kanalizace provedena na části silnice nová vozovka a zbylá část komunikace zůstala v havarijním stavu,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Hanák také doplnil, že dále jde také o navázání na již opravenou část silnice II/397 u obce Jaroslavice a rozvíjející se spolupráci s Národním památkovým ústavem s ohledem k přípravě rekonstrukce zahrady u hradu Pernštejn. Konkrétně se jedná o opravy silnic III/38710 a III/38810 z Pernštejna a Nedvědic k samotnému hradu.

Podrobná tabulka ZDE (docx, 14,7 kB).