Návštěva místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka na Blanensku

Boskovice, Jedovnice a Blansko navštívil při své středeční (7. září 2016) pracovní návštěvě blanenského regionu místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, kterého doprovázel náměstek hejtmana Roman Celý.

V Boskovicích zavítal místopředseda vlády spolu s náměstkem hejtmana do firmy LD Seating Boskovice, předního výrobce kancelářského sedacího nábytku v České republice i celé střední Evropě. Firma vznikla v roce 1993, v průběhu dalších let se vyprofilovala na ryze výrobní s vlastním vývojem, moderním výrobním a logistickým areálem a pevně se usídlila na špičce produkce kancelářského sezení v ČR. Pavel Bělobrádek s Romanem Celým si prohlédli provozy závodu a s představiteli firmy diskutovali mimo jiné o problematice odborného a učňovského školství v regionu.

V dalším průběhu pracovní cesty navštívil vicepremiér s náměstkem hejtmana krajem zřizovanou SPŠ Jedovnice. „V současné době se SPŠ Jedovnice specializuje na výuku maturitních strojírenských a ICT oborů. Od školního roku 2013 / 2014 rozšířila škola svoji nabídku o tříletý učební obor slévač a modelář. Škola využívá pro výuku řadu moderních odborných učeben, například učebnu robotiky a automatizace, kde žáci pracují s programovatelnými stavebnicemi Lego Mindstorms a Merkur Education, 3D tiskárnami, robotickou rukou i dopravníkovým pásem. K dispozici jsou žákům malé CNC stroje i pracoviště mikroprocesorové techniky,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý. Cestu místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka po Blanensku uzavřela v Blansku diskuse s mládeží.

foto JMKfoto JMKfoto JMK