Představitelé kraje probírali investiční plány břeclavské nemocnice

Zástupci vedení Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem dnes (7. září 2016) navštívili břeclavskou nemocnici. Cílem návštěvy, které se zúčastnil také náměstek Marek Šlapal a radní Antonín Tesařík a Václav Božek, bylo seznámení se se stavem realizace schválených investic a probrali další plány nemocnice.

„Byli jsme seznámeni s obměnou přístrojové techniky, zejména týkající se radiodiagnostiky, šlo i o nové vyšetřovací prostředky, které jsou pojízdné a mohou za pacientem až na jeho pokoj. Bavili jsme se i o stavebních úpravách. Z hlediska příštího roku vidím jako akutní realizaci projektu EPC, tedy kompletní obměnu energetického hospodaření, které bude financováno z dosažených úspor. Dále jde o realizaci nachystaných projektů z evropských fondů, týkající se návazné péče či nemocničního informačního systému. Jednáme o další podpoře kraje záměru nemocnice pořídit sem magnetickou rezonanci,“ uvedl hejtman Hašek.

Představitelé kraje se rovněž seznámili se stavebním stavem stravovacího provozu nemocnice. „Na základě dnešní návštěvy jsme se dohodli, že rada kraje projedná materiál, který okamžitě uloží připravit alternativy, jak najít financování jak v evropských fondech, tak v krajském rozpočtu nebo třeba i ve spolupráci se stávajícím provozovatelem, který by pořídil novou gastronomickou část a kraj by se postaral o stavební část týkající se stravovacího provozu. Mluvil jsem o letošních investicích zhruba za 14 milionů korun, které jsme alokovali na různé věci, nemocnici se podařilo zhruba 1,5 milionu ušetřit díky výběrovým řízením. Dnes jsme se dohodli, že tyto peníze ponecháme břeclavské nemocnici a ona je využije na své další potřeby,“ uzavřel hejtman Michal Hašek.