Hejtman zamířil do obcí Brněnska

Návštěvou Deblína zahájil hejtman Michal Hašek svoji pondělní (5. září 2016) pracovní cestu po obcích Brněnska.

V deblínské základní škole pozdravil hejtman Michal Hašek spolu se starostou městyse Jiřím Vitanovským pedagogy a v rámci nového školního roku přivítal ve škole prvňáčky. Hejtman Hašek si také prohlédl nově opravenou školní kuchyni, na jejíž rekonstrukci přispěl finančně Jihomoravský kraj.

V dalším průběhu pracovní návštěvy na Brněnsku hejtman Hašek navštívil firmu PSI (Photon Systems Instruments) v Drásově, která se specializuje na design a výrobu sofistikovaných špičkových nástrojů pro biologický výzkum. "Společnost se podílí na řadě českých i mezinárodních projektů. Seznámil jsem se s aktuální produkcí i plány na další rozvoj, bylo mi ctí, že tato společnost reprezentovala ČR a jižní Moravu na EXPO v Miláně," uvedl po návštěvě Michal Hašek.

V Újezdu u Brna zavítal hejtman Michal Hašek společně se svým náměstkem Markem Šlapalem do domova pro seniory U Františka, domov pro seniory navštívili oba představitelé kraje také v Sokolnicích. V Hrušovanech u Brna zamířil hejtman Hašek do firmy LAC, jež se zabývá mimo jiné také výrobou průmyslových pecí a sušáren.

foto JMKfoto JMK