Firemní mateřská škola Jihomoravského kraje má ode dneška tři nové třídy

Firemní mateřská škola Jihomoravského kraje Lentilka má od 1. září 2016 další tři třídy s kapacitou 72 dětí. Nové prostory v Brně na Kounicově 16 otevřela ministryně školství Kateřina Valachová spolu s hejtmanem Michalem Haškem.

„Jsem moc ráda, že Jihomoravský kraj nespoléhá na to, co dorazí dobrého z Prahy, ale vedle toho si poradí sám. Moc se mi líbí, že jste spojili síly, že jsou zde nejen dětí zaměstnanců kraje, ale i policie a hasičů,“ vyzdvihla ministryně Valachová.

„Přímo v budově krajského úřadu na Žerotínově náměstí máme mateřskou školu s dvěma třídami. Protože kapacita nedostačovala, tak jsme se ve vedení kraje rozhodli otevřít tři nové třídy firemní mateřské školy . Zde budou jak děti úřednic krajského úřadu, tak jsme nabídli kapacitu Krajskému ředitelství Policie České republiky a také Hasičskému záchrannému sboru. Z celkové nové kapacity 72 míst bude mít 26 Krajské ředitelství Policie a zatím 3 děti jsou přihlášeny od hasičů, ale ty počty ještě nejsou definitivní,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

„Nabídku Jihomoravského kraje jsem velice uvítal, jsou zdě děti našich zaměstnanců nejen z Brna, ale i z Krajského ředitelství, kteří dojíždějí. V případě dalšího rozšíření této školky bychom tuto možnost využili,“ řekl krajský policejní ředitel Leoš Tržil.

Jihomoravský kraj byl první organizací veřejné správy, která pro své zaměstnance a zaměstnance příspěvkových organizací kraje zřídila vlastní firemní mateřskou školku – Lentilka. Školka samotná byla zřízena v roce 2012 a věnuje se dětem od 2 do 7 let. Provozovatelem školky je Středisko volného času – Lužánky. Celková kapacita školky je nyní 106 míst. Dnes nově otevřené prostory školky byly vybudovány nákladem 15,8 milionu korun od dubna do srpna letošního roku. Více informací o školce na http://lentilka.luzanky.cz/ . 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK