Náměstek Celý spolu s radním Tesaříkem zamířili na Hodonínsko

V hodonínské nemocnici zahájili svoji páteční (2. září 2016) pracovní cestu po Hodonínsku náměstek hejtmana Roman Celý spolu s radním Antonínem Tesaříkem. Společně pak ve Strážnici navštívili jednu ze středních škol zřizovaných krajem a také zdejší domov pro seniory, seznámili se s opravami silnic v regionu a zavítali do Ratíškovic.

Ředitelka Nemocnice Hodonín Věra Dostálová představitele kraje seznámila se současným fungováním této příspěvkové organizace. V dalším průběhu cesty po regionu zavítal náměstek Celý s radním Tesaříkem také do Strážnice, kde navštívili krajskou Střední školu Strážnice a také Domov pro seniory Strážnice. "Škola má dlouholetou tradici, ale především novou a moderní tvář, která se odráží v oblasti výtvarné, grafické, umělecké, oděvní, modelové, designérské, aranžérské a technické činnosti. Zabývá se uměleckoprůmyslovým, oděvním, interiérovým, grafickým a průmyslovým designem. Kreativita mladých lidí je úžasná. Zvláště, pokud je dokáží vést nadaní učitelé. Na SOŠ a SOU Strážnice je to jasně viditelné," konstatoval po návštěvě školy náměstek Celý. V Dolních Bojanovicích se pak zástupci kraje přímo na místě seznámili s opravami 3,5 km dlouhého úseku silnice, které zde provádí Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Tyto opravy komunikace části silnice III. třídy od Dolních Bojanovic po křížení se silnicí I/55, která spojuje Břeclav s Uherským Hradištěm, skončí ještě v průběhu září letošního roku a přijdou na přibližně 20 milionů korun.

Pracovní cestu po Hodonínsku Roman Celý spolu s radním Antonínem Tesaříkem zakončili slavnostním otevřením Spolkového domu v Ratíškovicích.

foto JMKfoto JMKfoto JMK