Firemní školku kraje využijí od začátku září i děti policistek a hasiček

Firemní mateřskou školu Jihomoravského kraje budou moci od září využívat i děti zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Umožňuje to dohoda, kterou dnes (29. srpna 2016) podepsal hejtman Michal Hašek a ředitelé těchto složek Integrovaného záchranného systému JMK Jiří Pelikán a Leoš Tržil.

„Zaměstnanci uvedených složek Integrovaného záchranného systému budou mít z hlediska hrazení školného, úhrady stravování dětí a jiných poplatků stejné postavení jako zaměstnanci Jihomoravského kraje. Náklady na provoz firemní mateřské školy bude hradit Jihomoravský kraj,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Firemní mateřská škola Lentilka se věnuje dětem od 2 do 7 let a je určena pro děti zaměstnanců Jihomoravského kraje zařazených do Krajského úřadu Jihomoravského kraje a jeho příspěvkových organizací. Provoz firemní mateřské školy bude od 1. září 2016 nově rozšířen do prostor Vyšší odborné školy zdravotnické Brno na Kounicově 16. Dojde tak k rozšíření kapacity firemní mateřské školy o tři třídy celkem pro 72 dětí.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK