Stará znojemská nemocnice k prodeji. Nabídky neomezuje minimální cena

Ani letos na jaře nenašla stará znojemská nemocnice kupce, který by za areál o bezmála 30 tisících metrech čtverečních nabídnul částku, kterou by Jihomoravský kraj akceptoval. Hejtmanství teď z rozhodnutí radních nabídne nemocnici potenciálním zájemcům znovu, nabídky ani tentokrát neomezí minimální cena.

„Budeme i nadále postupovat s péčí dobrého hospodáře, což znamená, že chceme prodejem areálu získat co nejvyšší částku pro krajský rozpočet. Uvědomujeme si však, že většina budov nemocnice je přes 80 let stará a vyžadují velkou investici. Kupce ale může areál zaujmout například výhodnou polohou na okraji historického centra města,“ komentoval záměr prodeje náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.
Areál tvoří několik pavilonů s lékařskými nemocničními a souvisejícími službami, pozemky s venkovními úpravami a trvalými porosty. Objekt léčebny dlouhodobě nemocných není předmětem prodeje. Zbytek areálu stále částečně užívá zdravotnická záchranná služba a nemocnice. Prostory (zejména infekční oddělení a příslušenství, jako je jídelna a podobně) budou postupně vyklízeny do konce příštího roku. Prostory užívané zdravotnickou záchrannou službou budou vyklizeny pravděpodobně během letoška. Potenciální kupec musí s těmito organizacemi uzavřít nájemní smlouvu.
„O záměru prodeje budeme opět informovat město Znojmo, zájemce, se kterými jsme v minulosti ve věci prodeje jednali a také zájemce o pravidelné informace z databáze vedené odborem majetkovým. Záměr nejméně na dva měsíce zveřejníme také na úřední desce krajského úřadu, na realitních serverech a současně budeme areál nabízet prostřednictvím realitních kanceláří,“ uzavřel Hanák.