Jihomoravský kraj kývl na stavbu první haly logistického centra u brněnského letiště. Přinese nová pracovní místa

Jihomoravští radní na svém dnešním zasedání (15. srpna 2016) schválili záměr zřízení práva stavby na pozemcích u brněnského letiště v Tuřanech pro první etapu plánovaného logistického parku. O projekt má zájem mezinárodní společnost TNT, která poskytuje přepravní a logistické služby. Provoz chce zahájit už v druhé polovině příštího roku.

„Předpokládá se, že nové distribuční centrum zaměstná v době zahájení provozu 125 lidí. V horizontu několika let pravděpodobně dojde k dalšímu významnému nárůstu zaměstnanců. Společnost TNT na brněnském letišti operuje dlouhodobě. Plánovaný rozvoj aktivit společnosti i směrem na východní trhy navíc odpovídá dalším záměrům při využití logistické zóny,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Jak jej doplnil hejtman Michal Hašek, společnost TNT se obrátila na Jihomoravský kraj s informací, že by ráda vybudovala logistické centrum u letiště. „Rada tedy dnes schválila záměr, který bude zveřejněn zákonným způsobem. Vedení kraje se také sejde se zástupci této významné společnosti, která poskytuje široké spektrum přepravních a logistických služeb. Zřízení logistického centra v areálu letiště Brno-Tuřany odpovídá nárokům a požadavkům TNT na efektivní a rychlou přepravu zásilek, jak z hlediska národní tak nadnárodní mezinárodní sítě - blízkost letiště i dálnice, dostupnost města Brna,“ řekl Michal Hašek.

Rada kraje tak na návrh příslušného náměstka schválila záměr zřízení práva stavby, a to za jednorázovou minimální úplatu ve výši minimálně 11 340 000 korun po celou dobu trvání práva stavby. Nyní bude záměr vyvěšen a veřejnost bude mít možnost se k němu vyjádřit.

Celý projekt výstavby logistického centra počítá výhledově se čtyřmi skladovými a distribučními halami s příslušným administrativním a technickým vybavením. V první etapě by vznikla hala jedna a celý areál by doplnila vrátnice, vodní nádrž pro účely protipožární ochrany a čerpací stanice. Zóna by byla nově napojena sjezdem v její východní části s přejezdem přes vlečku sloužící k zásobování Letiště Brno-Tuřany. Stavba první etapy logistického centra za asi půl miliardy korun bude probíhat pod hlavičkou firmy Brno Airport Logistic Park, dceřiné společnosti Letiště Brno a.s.