V Kyjově hejtman jednal o problematických dopravních místech ve městě

Dopravní, zdravotní a sociální témata hrála hlavní roli při čtvrteční (11. srpna 2016) pracovní návštěvě hejtmana Michala Haška v Kyjově.

Spolu s představiteli města a místopředsedou senátu Zdeňkem Škromachem zamířil hejtman Hašek na problematická dopravní místa v Kyjově. Přímo na místě se seznámil s havarijním stavem mostu v Boršově, který potřebuje opravit i spolu s příjezdovou cestou. Na jeho rekonstrukci přispěje kraj čtyřmi miliony korun. Stejně tak hejtman spolu s kyjovskými představiteli řešil stav silnice Svatobořice–Mistřín – Kyjov, kterou také čeká rekonstrukce, a seznámil se též se záměrem Kyjov vybudovat ve městě novou průmyslovou zónu. Následně hejtman zamířil do zdejšího Vlastivědného muzea Kyjov, které spadá pod krajem zřizované Masarykovo muzea v Hodoníně.

V krajské Nemocnici Kyjov se hejtman Hašek seznámil se zkušebním provozem nové magnetické rezonance, kterou nemocnice pořídila s finanční podporou Jihomoravského kraje. "V plném provozu bude pracovat ve dvousměnném provozu a zvládne tak denně až 20 vyšetřených pacientů, kteří by jinak museli čekat několik týdnů na termíny v brněnských zdravotnických zařízeních. Jsem rád, že kyjovská nemocnice je stabilizovanou veřejnou nemocnicí s nejlepšími ekonomickými výsledky ze všech krajských nemocnic v JMK, bez větších personálních problémů s lékaři i sestrami," uvedl hejtman Hašek, který pracovní cestu do Kyjova zakončil návštěvou zdejšího Domova Horizont. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK