Pracovní výjezd hejtmana na Vyškovsko

Návštěvou Olšan, kde s vedením radnice jednal o současném fungování obce, zahájil hejtman Michal Hašek svůj pondělní (8. srpna 2016) pracovní výjezd na Vyškovsko.

Hejtman Michal Hašek společně se senátorem Ivo Bárkem a náměstkem hejtmana Romanem Hanákem diskutoval se starostkou Danou Křížovou a zajímal se o problémy obce. Starostka přítomné seznámila s realizovanou stavbou kanalizace a čističky odpadních vod, na kterou kraj přispěl v uplynulých letech téměř devíti miliony korun. Hejtman Hašek si také prohlédl zrenovovanou kapličku, na níž obec opravila díky krajské dotaci ve výši 150 tisíc korun střechu.

V dalším průběhu své pondělní pracovní cesty zamířil hejtman Hašek do Vyškova, kde navštívil Bioplynovou stanici Rebios a spolu se svým náměstkem Markem Šlapalem absolvoval setkání a debatu se zástupci organizací poskytující sociální služby v regionu okresu Vyškov. "Pracovní oběd se zástupci poskytovatelů pobytových i terénních sociálních služeb byl zajímavou příležitostí vyměnit si názory na systém financování sociálních služeb v kraji a dobrou zpětnou vazbou pro přípravu krajského rozpočtu na rok 2017," uvedl po setkání hejtman Hašek. Odpolední část programu hejtman na Vyškovsku zahájil návštěvou komunální firmy RESPONO a.s. "Seznámil jsem se s problematikou sběru, svozu a likvidace odpadů na Vyškovsku. Je dobře, že společnost vlastní a provozují obce a mají tak pod přímou kontrolou otázku odpadového hospodářství," konstatoval Michal Hašek. V rámci pracovní cesty na Vyškovsko následně hejtman Hašek spolu se senátorem Bárkem a náměstkem hejtmana Hanákem navštívili Moravské Málkovice, Švábenice a Dětkovice. S vedením obcí jednali o dosavadní spolupráci s Jihomoravským krajem a o nových záměrech.
foto JMKfoto JMKfoto JMK