Slavnosti Čechů a Slováků na Velké Javořině

Položením kytic u památníku česko-slovenské vzájemnosti začaly nedělní Slavnosti Čechů a Slováků na Velké Javořině. Jihomoravskou delegaci na akci vedl hejtman Michal Hašek.

"24. ročník slavností Čechů, Moravanů a Slováků byl místem radosti, hrdosti a odhodlání maximálně spolupracovat na úrovni obou států, příhraničních regionů i měst a obcí. Bylo to dostaveníčko lidí pyšných na společnou historii v jednom statě ,ale i současnost i budoucnost, kdy jsme a budeme si stále blízcí. Za dlouholetou spolupráci a rozvoj československých vztahů na regionální úrovni jsem dnes ocenil Zlínský kraj, Trenčianský samosprávný kraj a Trnavský samosprávný kraj," uvedl hejtman Hašek.

Představitelé české a slovenské politiky, mezi nimi zástupci obou komor Parlamentu ČR, hejtmani a župani příhraničních krajů, si na Velké Javořině připomněli tradiční setkání Čechů a Slováků, které zde má unikátní více než 150letou tradici. Zástupci kraje se zde setkali také se zástupci Zlínského, Trenčínského a Trnavského kraje i obcí a měst z obou stran společné hranice.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK