Jihomoravská delegace jedná v bavorském Ansbachu o spolupráci

Delegace jihomoravského kraje jedná od středy 27. července v Ansbachu o spolupráci tohoto bavorského regionu s Jihomoravským krajem.

Návštěva se koná i po nedělním sebevražedném teroristickém útoku odmítnutého syrského žadatele o azyl. „Chceme vyjádřit naši účast a solidaritu německým partnerům, stejně jako nutnost neustupovat terorismu a nepodléhat strachu a hysterii,“ uvedl hejtman Michal Hašek, který v čele delegace první den návštěvy jednal s vedením regionu Střední Franky – prezidentem krajského sněmu Richardem Bartschem, a jeho zástupkyní Christou Naass.

Čtvrteční program byl věnován praktickým návštěvám školských zařízení a seznámením s německým systémem duálního vzdělávání. „Dopoledne jsme navštívili strojírenskou školu v Ansbachu, nejvíce inspirující bylo maximální spojení s praxí,“ řekl náměstek hejtmana Roman Celý.

Odpoledne jihomoravská delegace navštívila Vzdělávací centrum Triesdorf. Zde více než 3400 žáků a studentů z Německa i ze zahraničí využívá nabídku devíti škol, dvou fakult Vysoké školy Weihenstephan Triesdorf a Vzdělávacího, výzkumného a kompetenčního centra pro testování a analýzu mléka. Na základě struktury své nabídky vzdělávání je jedinečné v celém Německu. Pokrývá velký rozsah možností vzdělávání v oblasti agrárního hospodářství, potravinářského průmyslu a výživy a také zajištění ochrany životního prostředí
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK