Pracovní výjezd hejtmana na Tišnovsko

Deblín, Lažánky, Sentice, Tišnov, Dolní Loučky, Nedvědice, Lomnice, Železné - to jsou místa čtvrtečního (21. července 2016) pracovního výjezdu hejtmana Michala Haška na Tišnovsko.

V Deblíně jednal hejtman se starostou Jiřím Vitanovským o projektech, které pomáhá či pomohl zrealizovat Jihomoravský kraj. „Aktuálně jde o rekonstrukci školní kuchyně a jídelny základní školy či opravu radnice. Prohlédl jsem si také čističku odpadních vod, kde je provozovatelem sama obec a mateřskou školu. Na obojím participoval finančně vedle městyse také kraj,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

V Lažánkách hejtman diskutoval s vedením této obce i dalšími starosty obcí mikroregionu (Deblín, Svatoslav, Maršov). „Probírali jsme aktuální problémy obcí, spolupráci s Jihomoravským krajem, strukturu dotačních programů kraje, státu i Evropské unie. Odvážím si konkrétní podnět ke hledání možnosti pomoci s opravou komunikace na Šmelcovnu v rámci podpory turistiky v regionu,“ řekl Michal Hašek.

Dalšími místy dnešního jednání hejtmana Michala Haška se starosty byly Sentice, Tišnov, Dolní Loučky, Nedvědice a Lomnice, hejtman dnes také zavítal do Železného.

foto JMKfoto JMK