Město Miroslav žilo o víkendu tradičním meruňkobraním

Město Miroslav žilo o tomto víkendu již 27. ročníkem nazvané Miroslavské meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána. Slavnosti v sobotu 16. července 2016 spolu se starostou města Augustinem Formanem zahájil hejtman Michal Hašek.

Největší kulturní akce v Miroslavi - Meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána – se koná vždy třetí sobotuv červenci. 27. ročník tradiční akce přinesl nejen ukázky lidových řemesel, průvod v dobových kostýmech ale například také každoroční soutěž o Knedlíkového krále.

V rámci hasičské soutěže, která byla součástí slavností, ocenil hejtman Michal Hašek medailemi Jihomoravského kraje (JMK) členy Sboru dobrovolných hasičů z chorvatského Záhřebu, konkrétně z Hrašće, partnerského sboru SDH Miroslav. Pamětní Zlatou medaili JMK pro sbor a čtyři bronzové medaile pro jednotlivé členy hejtman udělil za dlouhodobou obětavou práci při zajišťování mezinárodní spolupráce na úseku požární ochrany mezi Jihomoravským krajem a Chorvatskou republikou.

Podrobný program slavností zde: http://www.mesto-miroslav.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=9537&id_dokumenty=9405 .
foto JMKfoto JMKfoto JMK